Uniwersalne zbiorniki do paliwa, wody i ścieków

23 listopada 2020 | Biuletyn Techniki Jachtowej nr 7, Osprzęt jachtowy

Uniwersalne zbiorniki typu ATANK są idealne do wody pitnej, wody ściekowej oraz oleju napędowego. Te nowe zbiorniki o grubych ściankach wykonane są z wysokiej jakości polietylenu, który nie rdzewieje i w porównaniu do zbiorników metalowych jest mniej podatny na kondensację.

Bezszwowa konstrukcja zbiorników wyklucza wszelkie wycieki. Armaturę można instalować w dowolnie wybranym miejscu i można ją zamawiać oddzielnie. Zbiorniki są dostarczane z etykietami dla oleju napędowego, wody pitnej i ścieków. Dostępne są w różnych kształtach i pojemnościach, od 42 aż do 390 litrów.

Osobną linię stanowi grupa zbiorników typu WWS dedykowanych do ścieków. Są to zbiorniki wykonane z tego samego materiału, co zbiorniki ATANK, z dodatkową funkcjonalnością polegającą na tym, że są one fabrycznie uzbrojone we wszystkie przyłącza, czujniki i pompę ściekową, czyli są fabrycznie gotowe do zainstalowania w jachcie. Nie potrzeba poświęcać czasu na instalowanie akcesoriów zbiornika, co ułatwia i usprawnia pracę przy produkcji jachtów. Jest to grupa zbiorników o pojemności od 42 do 120 litrów.