Uniwersalny port rewizyjny o mocnej konstrukcji kołnierza w pierścieniu typu ILT120 jest przedstawiony na rysunku 1.
Umożliwia on łatwe otwieranie, inspekcję i czyszczenie zbiornika nawet gdy był on zamknięty przez dłuższy czas. Ten port inspekcyjny ma przeciwkołnierz i gumową uszczelkę. Wszystko, co jest wymagane do jego instalacji, to wykonanie otworu Ø 159 mm specjalnie do tego celu przygotowaną otwornicą, którą przedstawiono na rysunku 2.
Zestaw podłączeniowy typu ILTCONF38 zbiornika do paliwa ilustruje rysunek 3. Posiada on wszystkie niezbędne króćce, takie jak złączkę wlewu paliwa Ø 38 mm, złącze zasysania i powrotu paliwa Ø 8 mm / Ø 10 mm, przyłącze wentylacji Ø 16 mm, kołnierz SAE z pięcioma otworami do przyłączenia czujnika poziomu paliwa, przyłącze ssące Ø 8 mm do podłączenia generatora Diesla.
Zestaw podłączeniowy wody pitnej typu ILTCOND przedstawiony jest na rysunku 4. Utrzymywanie w świeżości słodkiej wody i zapobieganie narostom w zbiorniku jest dość trudnym zadaniem, lecz duży otwór, bo Ø 159 mm, może pomóc w czyszczeniu zbiornika. Okresowe czyszczenie wszystkich złączek i samego zbiornika będzie dużo łatwiejsze i możliwe do realizacji w krótszym czasie niż zwykle. Niniejszy zestaw przyłączeniowy zawiera złączkę Ø 38 mm do napełniania zbiornika, złączkę Ø 13 mm do zasysania wody pitnej, złączkę wentylacyjną Ø 16 mm oraz kołnierz SAE z pięcioma otworami do przyłączenia czujnika poziomu wody.
Zestaw podłączeniowy typu ILTCONW stosowany jest do zbiorników ściekowych (rysunek 5). W tym przypadku duży otwór rewizyjny ma szczególną wartość w sytuacji czyszczenia zbiornika. Ten port zawiera złączki wlotowe o średnicach Ø 38 mm, Ø 25 mm oraz Ø 19 mm, a także złącze wentylacyjne Ø 19 mm, natomiast do opróżniania zbiornika port ma standardowe gniazdo do zamocowania w nim przemysłowej rury Ø 40 mm, którą należy nabyć osobno, na przykład w sklepie z armaturą, i przyciąć ją na żądaną długość i zamocować w gnieździe zestawu przyłączeniowego.
Wszystkie opisane porty i rewizje mogą być stosowane we wszystkich typach zbiorników wykonanych ze stali, aluminium czy sztywnego tworzywa sztucznego.